LQP03TN12NJ02D
LQP03TN12NJ02D LQP03TN12NJ02D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQP03TN12NJ02D
LQP03TN12NJ02D - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQP03TN12NJ02D In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQP03TN_02
ProductRF Inductors
TypeThin Film
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000006 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating250mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height0.3 mm
Length0.6 mm
Width0.3 mm
Package-Case0201 (0603 metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency12nH
DC resistance (DCR)700 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor12 @ 500MHz
Self Resonant Frequency2.9GHz
Frequency-Test500MHz
Maximum-DC-Current250 mA
Maximum-DC-Resistance700 mOhms
Self-Resonant-Frequency2900 MHz
Q-Minimum12
Chip Inductor (Chip Coil) for High Frequency Film Type
LQP03T_02 Series (0201 Size)
■ Packaging
Code Packaging Minimum Quantity
D 180mm Paper Tape 15000
J 330mm Paper Tape 50000
B Bulk(Bag) 500
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay