MLK1005S68NJT000
MLK1005S68NJT000 MLK1005S68NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK1005S68NJT000
MLK1005S68NJT000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK1005S68NJT000 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating150mA
Package-Case0402 (1005 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.024" (0.60mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency68nH
DC resistance (DCR)1.5 Ohm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor6 @ 100MHz
Self Resonant Frequency1.4GHz
Frequency-Test100MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay