BZG05C16TR 16V
BZG05C16TR 16V BZG05C16TR 16V - Brand New VISHAY Zener Diodes - Single
Get Quote
Buy Now
BZG05C16TR 16V
BZG05C16TR 16V - Brand New VISHAY Zener Diodes - Single
Manufacturer Part No: BZG05C16TR 16V In Stock
Contact us
ManufacturerVISHAY
Product CategoryZener Diodes - Single
FEATURES
• High reliability
• Voltage range 3.3 V to 100 V
• Fits onto 5 mm SMD footpads
• Wave and reflow solderable
• AEC-101 qualified
APPLICATIONS
• Voltage stabilization
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay