LQH32PN220MN0L
LQH32PN220MN0L LQH32PN220MN0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
LQH32PN220MN0L
LQH32PN220MN0L - Brand New Murata Electronics Fixed Inductors
Manufacturer Part No: LQH32PN220MN0L In Stock
Product CategoryFixed Inductors
SeriesLQH32P_N0
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating450mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max0.067" (1.70mm)
Ratings-
Diameter-
ShieldingShielded
Test-Frequency-
Inductance-Frequency22μH
DC resistance (DCR)972 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation500mA
Q factor-
Self Resonant Frequency20MHz
Frequency-Test1MHz
Lead-Diameter-
Maximum-DC-Current500 mA
Maximum-DC-Resistance0.81 Ohms
Self-Resonant-Frequency20 MHz
Core-MaterialFerrite Core
Q-Minimum-
Rating
• Operating Temperature Range. -40 to +105°C
• Storage Temperature Range. -40 to +105°C
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay