GRM31BR73A102KW01L
GRM31BR73A102KW01L GRM31BR73A102KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31BR73A102KW01L
GRM31BR73A102KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31BR73A102KW01L In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance1000pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated1000V (1kV)
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
Ratings-
Thickness-Max0.049" (1.25mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay