GRM033C80G683KE19D
GRM033C80G683KE19D GRM033C80G683KE19D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM033C80G683KE19D
GRM033C80G683KE19D - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM033C80G683KE19D In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case0201 (0603 Metric)
Capacitance0.068μF
Operating-Temperature-55°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated4V
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX6S
Ratings-
Thickness-Max0.013" (0.33mm)
Chip Monolithic Ceramic Capacitor
0201 X6S 0.1µF 4V
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay