74F20SCX
74F20SCX 74F20SCX - Brand New onsemi Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
74F20SCX
74F20SCX - Brand New onsemi Gates and Inverters
Manufacturer Part No: 74F20SCX In Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryGates and Inverters
Series74F
PackagingTape & Reel (TR)
Package-Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Voltage-Supply4.5 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package14-SOIC
Number-of-Circuits2 Circuits
Number-of-Inputs4 Inputs
Quiescent Current-
Current-Output-High-Low1mA, 20mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL5ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeNAND Gate
Logic-Level-Low0.8V
Logic-Level-High2V
General Description
This device contains two independent gates, each of which performs the logic NAND function.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay