DF13A-6P-1.25H(20)
DF13A-6P-1.25H(20) DF13A-6P-1.25H(20) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Get Quote
Buy Now
DF13A-6P-1.25H(20)
DF13A-6P-1.25H(20) - Brand New Hirose Rectangular Connectors Housings
Manufacturer Part No: DF13A-6P-1.25H(20) In Stock
SeriesDF13
PackagingTube
TerminationSolder
Mounting-TypeSurface Mount, Right Angle
Features-
Connector-TypeHeader, Shrouded
Contact-FinishTin
Contact-Finish-Thickness-
Number-of-Positions6 Positions
Number-of-Positions-LoadedAll
Pitch0.049" (1.25mm)
Contact-Mating-Length-
Product Details
__
1.25mm Pitch Miniature Crimping Connector
■Features
1. Miniature Size
Designed in the low profile at mounting height 5.8mm.
(SMT mounting straight type)
(For DIP type, the mounting height is to 5.3mm to the straight and 3.6mm at the right angle)
2. Multi-contact
3. Correspond to Automatic Mounting
In addition, the tube packaging can be selected.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay