LC35256FM-55U-TLM(62256)
LC35256FM-55U-TLM(62256) LC35256FM-55U-TLM(62256) - Brand New SANYO IC Chips
Get Quote
Buy Now
LC35256FM-55U-TLM(62256)
LC35256FM-55U-TLM(62256) - Brand New SANYO IC Chips
Manufacturer Part No: LC35256FM-55U-TLM(62256) In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerSANYO
Product CategoryIC Chips
Overview
Features
• Supply voltage range: 4.5 to 5.5 V
• Access time at 5 V operation:
LC35256FM, FT-55U: 55 ns (maximum)
LC35256FM, FT-70U: 70 ns (maximum)
• Standby current: 3.0 µA (Ta ≤70°C)
5.0 µA (Ta ≤85°C)
• Operating temperature: –40 to +85°C
• Data retention voltage: 2.0 to 5.5 V
• All I/O levels: TTL compatible
• Input/output shared function pins, 3-state output pins
• No clock required
• Package
28-pin SOP (450 mil) plastic package: LC35256FM
28-pin TSOP (8 ×13.4 mm) plastic package: LC35256FT
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay