LTC1390CS#PBF
LTC1390CS#PBF LTC1390CS#PBF - Brand New Linear Technology Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
LTC1390CS#PBF
LTC1390CS#PBF - Brand New Linear Technology Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: LTC1390CS#PBF In Stock
Contact us
ManufacturerLinear Technology
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
CategoriesInterface - Analog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTube
Part-StatusActive
Switch-Circuit-
Multiplexer-Demultiplexer-Circuit8
Number-of-Circuits1 Circuit
On-State-Resistance-Max75 Ohm
Channel-to-Channel-Matching-ΔRon-
Voltage-Supply-Single-V+3V
Voltage-Supply-Dual-V±±5V
Switch-Time-Ton-Toff-Max400ns, 200ns
-3db-Bandwidth-
Charge-Injection2pC
Channel-Capacitance-CS-off-CD-off5pF, 10pF
Current-Leakage-IS-off-Max5nA
Crosstalk-
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
Package-Case16-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier-Device-Package16-SOIC
Base-Part-NumberLTC1390
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay