KC5032C60.0000C30E00
KC5032C60.0000C30E00 KC5032C60.0000C30E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Get Quote
Buy Now
KC5032C60.0000C30E00
KC5032C60.0000C30E00 - Brand New AVX Corp/Kyocera Corp Oscillators
Manufacturer Part No: KC5032C60.0000C30E00 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerAVX Corp/Kyocera Corp
Product CategoryOscillators
SeriesKC5032C-C3, Kyocera
TypeXO (Standard)
Packaging
Height0.039" (1.00mm)
Package-Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Frequency60MHz
Operating-Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputCMOS
Supply Current35mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Product Details
__
[ AVX ]
Features
• Wide operating voltage range 2.5 to 3.3V
• ±25×10-6 available
• Highly reliable with seam welding
• Miniature ceramic package
• CMOS output
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay