TR/3216FF1.5-R
TR/3216FF1.5-R TR/3216FF1.5-R - Brand New EATON Fuses
Get Quote
Buy Now
TR/3216FF1.5-R
TR/3216FF1.5-R - Brand New EATON Fuses
Manufacturer Part No: TR/3216FF1.5-R In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerEaton
Product CategoryFuses
Color-
SeriesChip 3216FF
ProductSurface Mount Fuse
PackagingAlternate Packaging
Part-AliasesTR-3216FF1-5-R
Unit-Weight0.016000 oz
Current-Rating1.5A
QualificationAEC-Q200
Operating-Temperature-Range- 65 C to + 125 C
Height0.89 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W x 0.035" H (3.20mm x 1.60mm x 0.89mm)
Voltage-Rating-AC32 V
Voltage-Rating-DC63 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalsCSA, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.093
Resistance0.119 Ohms
Fuse-Size-Group1206 (3216 metric)
Interrupt-Rating50 Amps
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay