NC7SZ125P5
NC7SZ125P5 NC7SZ125P5 - Brand New onsemi Buffer/Driver/Transceiver
Get Quote
Buy Now
NC7SZ125P5
NC7SZ125P5 - Brand New onsemi Buffer/Driver/Transceiver
Manufacturer Part No: NC7SZ125P5 Out of Stock
Contact us
Manufactureronsemi
Product CategoryBuffers, Drivers, Receivers, Transceivers
Series7SZ
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000635 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSC-70-5
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Output-Type3-State
Number-of-Channels1 Channel
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-PackageSC-70-5
Number-of-Elements1 Element
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Logic-TypeBuffer/Line Driver, Non-Inverting
Number-of-Bits-per-Element1
Pd-Power-Dissipation150 mW
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
PolarityNon-Inverting
Part-#-AliasesNC7SZ125P5_NL
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.65 V
Logic-FamilyTinyLogic UHS
Propagation Delay5.7 ns at 3.3 V 5 ns at 5 V
High-Level-Output-Current- 32 mA
Low-Level-Output-Current32 mA
Number-of-Input-Lines1 Input
Number-of-Output-Lines1 Output
Product Details
__
Description:
The ONSEMI NC7SZ125P5 is a non-inverting buffer/line driver with 3-state output. It is a surface mount device with a SC-70-5 package and a weight of 0.000635 oz. It operates over a voltage range of 1.65 V to 5.5 V and a temperature range of -40°C to 85°C.
Features:
• Non-inverting buffer/line driver
• 3-state output
• Surface mount device
• SC-70-5 package
• Weight: 0.000635 oz
• Operating voltage range: 1.65 V to 5.5 V
• Operating temperature range: -40°C to 85°C
Applications:
The ONSEMI NC7SZ125P5 is suitable for a variety of applications, including:
• Data transmission
• Signal buffering
• Level shifting
• Bus driving
• Clock distribution
• Interface logic
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay