SN74LVC3G14DCTR
SN74LVC3G14DCTR SN74LVC3G14DCTR - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Get Quote
Buy Now
SN74LVC3G14DCTR
SN74LVC3G14DCTR - Brand New Texas Instruments Gates and Inverters
Manufacturer Part No: SN74LVC3G14DCTR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryGates and Inverters
Series74LVC
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.000825 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Package-CaseSSOP-8
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesSchmitt Trigger
Voltage-Supply1.65 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-PackageSM8
Number-of-Circuits3 Circuits
Number-of-Inputs3 Inputs
Quiescent Current10μA
Current-Output-High-Low32mA, 32mA
Max-Propagation-Delay-V-Max-CL4.3ns @ 5V, 50pF
Logic-TypeInverter
Logic-Level-Low0.3 V ~ 1.4 V
Logic-Level-High1.4 V ~ 3.7 V
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Supply-Voltage-Max5.5 V
Supply-Voltage-Min1.65 V
Logic-FamilyLVC
High-Level-Output-Current- 32 mA
Low-Level-Output-Current32 mA
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay