IHTH1125MZEB330M5A
IHTH1125MZEB330M5A IHTH1125MZEB330M5A - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
IHTH1125MZEB330M5A
IHTH1125MZEB330M5A - Brand New Vishay Dale Fixed Inductors
Manufacturer Part No: IHTH1125MZEB330M5A In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerVishay Dale
Product CategoryFixed Inductors
SeriesIHTH-1125MZ-5A
ProductInductors
TypeHigh Current Through Hole Inductors
PackagingTray
Mounting-StyleThrough Hole
Current-Rating16.8A
Termination-StyleRadial
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 155 C
Height0.5 in
Package-CaseRadial
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
Size-Dimension1.174" Dia (29.95mm)
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.762 in
Height-Seated-Max0.500" (12.70mm)
RatingsAEC-Q200
Diameter1.174 in
ShieldingShielded
Test-Frequency100 kHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)11 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation22A
Q factor-
Self Resonant Frequency4.2MHz
Frequency-Test100kHz
Lead-Diameter0.056 in
Maximum-DC-Current22 A
Maximum-DC-Resistance23.8 mOhms
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay