DL4004-13
DL4004-13 DL4004-13 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Get Quote
Buy Now
DL4004-13
DL4004-13 - Brand New Diodes Incorporated Diodes, Rectifiers - Single
Manufacturer Part No: DL4004-13 In Stock
Contact us
ManufacturerDiodes Incorporated
Product CategoryDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Package-CaseDO-213AB, MELF
Mounting-TypeSurface Mount
Supplier-Device-PackageMELF
SpeedStandard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode-TypeStandard
Current-Reverse-Leakage-Vr5μA @ 400V
Voltage-Forward-Vf-Max-If1.1V @ 1A
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max400V
Current-Average-Rectified-Io1A
Reverse-Recovery-Time-trr-
Capacitance-Vr-F15pF @ 4V, 1MHz
Operating-Temperature-Junction-55°C ~ 150°C
Features
• Glass Passivated Junction
• High Current Capability
• Low Forward Voltage Drop
• Low Leakage Current
• Lead Free Finish/RoHS Compliant Version (Note 2)
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay