TPSB336K016R0350
TPSB336K016R0350 TPSB336K016R0350 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TPSB336K016R0350
TPSB336K016R0350 - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TPSB336K016R0350 In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTPS
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3528 Metric)
Capacitance33μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated16V
Size-Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance350 mOhm
Height-Seated-Max0.083" (2.10mm)
Manufacturer-Size-CodeB
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% positivoFeedback de eBay