SN75ALS085DWR
SN75ALS085DWR SN75ALS085DWR - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Get Quote
Buy Now
SN75ALS085DWR
SN75ALS085DWR - Brand New Texas Instruments Receivers & Transceivers
Manufacturer Part No: SN75ALS085DWR In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryInterface - Drivers, Receivers, Transceivers
Series-
TypeTransceiver
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Operating-Temperature0°C ~ 70°C
Mounting-TypeSurface Mount
Voltage-Supply4.75 V ~ 5.25 V