045106.3MRL
045106.3MRL 045106.3MRL - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
045106.3MRL
045106.3MRL - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 045106.3MRL In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fuses
Contact us
ManufacturerLittelfuse
Product CategoryFuses
Color-
SeriesNano²® 451
ProductSurface Mount Fuse
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating6.3A
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Height2.69 mm
Length6.1 mm
Width2.69 mm
Package-Case2-SMD, Square End Block
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.240" L x 0.106" W x 0.106" H (6.10mm x 2.69mm x 2.69mm)
Voltage-Rating-AC125 V
Voltage-Rating-DC125 VDC
Fuse-TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Response-TimeFast
ApprovalsCSA, PSE, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t9.17
Resistance0.0096 Ohms
Fuse-Size-GroupNANO
Interrupt-Rating50 Amps at 125 VoltsAC/DC
Description
These fuses are designed for PCB using surface mount technology.
Features
• Very fast-acting
• Small size
• Wide range of current rating available (0.062A to 20A)
• Wide operating temperature range
• Low temperature rerating
• RoHS compliant and Halogen Free
Applications
• Notebook PC
• LCD/PDP TV
• LCD monitor
• LCD/PDP panel
• LCD backlight inverter
• Portable DVD player
• Power supply
• Networking
• PC server
• Cooling fan system
• Storage system
• Telecom system
• Wireless basestation
• White goods
• Game console
• Offce Automation equipment
• Battery charging circuit protection
• Industrial equipment
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay