0217.250MXP
0217.250MXP 0217.250MXP - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
0217.250MXP
0217.250MXP - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 0217.250MXP In Stock
Color-
Series217
ProductGlass Fuse
Mounting-StyleHolder / Clip
Current-Rating250mA
Termination-StyleClip
Operating-Temperature-Range- 55 C to + 125 C
Length20 mm
Package-Case5mm x 20mm
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeHolder
Size-Dimension0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Voltage-Rating-AC250 V
Voltage-Rating-DC-
Fuse-TypeCartridge, Glass
Response-TimeFast
ApprovalsCCC, CE, CSA, K-MARK, SEMKO, UL, VDE
Breaking-Capacity-Rated-Voltage35A
MeltingI2t0.04
Diameter5.2 mm
Product-TypeAxial Lead and Cartridge Fuse
Resistance1.233 Ohms
Fuse-Size-Group5 mm x 20 mm
Indicator-StyleWithout Indicator
Interrupt-Rating35 A at 250 VAC
Body-StyleCylindrical
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay