NLFV25T-330K-PF
NLFV25T-330K-PF NLFV25T-330K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLFV25T-330K-PF
NLFV25T-330K-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLFV25T-330K-PF Out of Stock
MOQ: 1pcs
Category: Fixed Inductors
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryFixed Inductors
SeriesNLFV
ProductInductors
TypeWirewound
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating85mA
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height1.8 mm
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case1008 (2520 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Tolerance±10%
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Ratings-
ShieldingShielded
Test-Frequency2.52 MHz
Inductance-Frequency33μH
DC resistance (DCR)1.68 Ohm Max
Core Materials-
Current-Saturation-
Q factor10 @ 2.52MHz
Self Resonant Frequency14MHz
Frequency-Test2.52MHz
Maximum-DC-Current85 mA
Maximum-DC-Resistance1.4 Ohms
Self-Resonant-Frequency14 MHz
Core-MaterialFerrite
Q-Minimum10
Product Details
__
Overview of the NLFV Series
FEATURES
○ Resin mold type wound inductor for decoupling circuits.
○ Magnetic shield type containing ferrite powder in the exterior mold resin.
APPLICATION
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay