GRM31CR6YA106KA12L
GRM31CR6YA106KA12L GRM31CR6YA106KA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM31CR6YA106KA12L
GRM31CR6YA106KA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM31CR6YA106KA12L In Stock
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated35V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.071" (1.80mm)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V,
25V, 35V,50V and 100V.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay