LM4040D25QDBZRG4
LM4040D25QDBZRG4 LM4040D25QDBZRG4 - Brand New Texas Instruments Voltage References
Get Quote
Buy Now
LM4040D25QDBZRG4
LM4040D25QDBZRG4 - Brand New Texas Instruments Voltage References
Manufacturer Part No: LM4040D25QDBZRG4 In Stock
Product CategoryVoltage Reference
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Operating-Temperature-40°C ~ 125°C (TA)
Supplier-Device-PackageSOT-23-3
Tolerance±1%
Voltage-Input-
Current-Supply-
Current-Output15mA
Reference-TypeShunt
Output Voltage2.5V
Voltage-Output-Max-
Temperature-Coefficient150ppm/°C
Noise-0#1Hz-to-10Hz-