IDT71V546S133PF
IDT71V546S133PF IDT71V546S133PF - Brand New Integrated Circuit Systems Memory
Get Quote
Buy Now
IDT71V546S133PF
IDT71V546S133PF - Brand New Integrated Circuit Systems Memory
Manufacturer Part No: IDT71V546S133PF In Stock
Series-
PackagingTray
Package-Case100-LQFP
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply3.135 V ~ 3.465 V
Supplier-Device-Package100-TQFP (14x14)
Memory Capacity4.5M (128K x 36)
Memory-TypeSRAM - Synchronous ZBT
Speed133MHz
Format-MemoryRAM
DESCRIPTION:
The IDT71V509 is a 3.3V high-speed 1,024,576-bit synchronous SRAM organized as 128K x 8. It is designed to eliminate dead cycles when turning the bus around between reads and writes, or writes and reads. Thus, it has been given the name ZBT, or Zero Bus Turnaround™.
FEATURES:
• 128K x 8 memory configuration
• High speed - 66 MHz (9 ns Clock-to-Data Access)
• Flow-Through Output
• No dead cycles between Write and Read Cycles
• Low power deselect mode
• Single 3.3V power supply (±5%)
• Packaged in 44-lead SOJ
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay