TRJB335M025RRJ
TRJB335M025RRJ TRJB335M025RRJ - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
TRJB335M025RRJ
TRJB335M025RRJ - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: TRJB335M025RRJ In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTRJ
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3528 Metric)
Capacitance3.3μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
Tolerance±20%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance3.74 Ohm
Height-Seated-Max0.083" (2.10mm)
Manufacturer-Size-CodeB
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay