AT25040AN-10SI-2.7
AT25040AN-10SI-2.7 AT25040AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT25040AN-10SI-2.7
AT25040AN-10SI-2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT25040AN-10SI-2.7 In Stock
PackagingTube
Package-Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
InterfaceSPI Serial
Voltage-Supply2.7 V ~ 5.5 V
Supplier-Device-Package8-SOIC
Memory Capacity4K (512 x 8)
Memory-TypeEEPROM
Speed10MHz, 20MHz
– Data Sheet Describes Mode 0 Operation
• Medium-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
• Extended Temperature Range −40°C to +125°C
• 5.0 MHz Clock Rate
Data Protection
• Self-timed Write Cycle (10 ms max)
– Data Retention: 100 Years
• 8-lead PDIP, 8-lead JEDEC SOIC, 8-lead TSSOP Packages
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay