GRM32DR61E106KA12L
GRM32DR61E106KA12L GRM32DR61E106KA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GRM32DR61E106KA12L
GRM32DR61E106KA12L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GRM32DR61E106KA12L In Stock
SeriesGRM
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1210 (3225 Metric)
Capacitance10μF
Operating-Temperature-55°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated25V
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX5R
Ratings-
Thickness-Max0.087" (2.20mm)
Product Details
__
GRM series / Hi-Cap (1uF and over)
Features
1. TA chip capacitor replacement product lineup is available in X7R (X7S, X7T, X7U), X6S(X6T) and X5R temperature characteristics with a capacitance of 1uF and larger.
2. The line of high volumetric capacitance ceramic chip capacitors is available in 2.5V,4V, 6.3V, 10V, 16V, 25V, 35V,50V and 100V.
3. No polarity.
4. GRM series is offered with a Ni barrier termination plated with Matte Tin, and is RoHS compliant.
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay