AT93C66A-10TU2.7
AT93C66A-10TU2.7 AT93C66A-10TU2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Get Quote
Buy Now
AT93C66A-10TU2.7
AT93C66A-10TU2.7 - Brand New Intel / Altera Memory
Manufacturer Part No: AT93C66A-10TU2.7 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Memory
Contact us
ManufacturerIntel / Altera
Product CategoryMemory ICs
Description
Features
• Low-voltage and Standard-voltage Operation
– 2.7 (VCC = 2.7V to 5.5V)
– 1.8 (VCC = 1.8V to 5.5V)
• User-selectable Internal Organization
– 2K: 256 x 8 or 128 x 16
– 4K: 512 x 8 or 256 x 16
• Three-wire Serial Interface
• Sequential Read Operation
• 2 MHz Clock Rate (5V)
• Self-timed Write Cycle (10 ms Max)
• High Reliability
– Endurance: 1 Million Write Cycles
– Data Retention: 100 Years
• Automotive Devices Available
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay