1206SFS100F/63-2
1206SFS100F/63-2 1206SFS100F/63-2 - Brand New TE Connectivity Fuses
Get Quote
Buy Now
1206SFS100F/63-2
1206SFS100F/63-2 - Brand New TE Connectivity Fuses
Manufacturer Part No: 1206SFS100F/63-2 In Stock
Contact us
ManufacturerTE Connectivity
Product CategoryFuses
Color-
SeriesSFS
ProductSurface Mount Fuse
PackagingAlternate Packaging
Part-AliasesD23319-000
Current-Rating1A
Height1.6 mm
Length3.2 mm
Width1.6 mm
Package-Case1206 (3216 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W x 0.038" H (3.20mm x 1.60mm x 0.97mm)
Response-TimeSlow
ApprovalsUL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage50A
MeltingI2t0.11
Fuse-Size-Group1206 (3216 metric)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay