PA28F400BXT120
PA28F400BXT120 PA28F400BXT120 - Brand New Intel IC Chips
Get Quote
Buy Now
PA28F400BXT120
PA28F400BXT120 - Brand New Intel IC Chips
Manufacturer Part No: PA28F400BXT120 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
Manufacturerintel
Product CategoryIC Chips
PRODUCT FAMILY OVERVIEW
x8/x16 Input/Output Architecture
28F400BX-T, 28F400BX-B
For High Performance and High
Integration 16-bit and 32-bit CPUs
x8-only Input/Output Architecture
For Space Constrained 8-bit Applications
Upgradeable to Intel’s Smart Voltage Products
Optimized High-Density Blocked Architecture
One 16-KB Protected Boot Block
Two 8-KB Parameter Blocks
One 96-KB Main Block
Three 128-KB Main Blocks
Top or Bottom Boot Locations
Extended Cycling Capability
100,000 Block Erase Cycles
Automated Word/Byte Write and Block Erase
Command User Interface
Status Registers
Erase Suspend Capability
SRAM-Compatible Write Interface
Automatic Power Savings Feature
1 mA Typical ICC Active Current in Static Operation
Very High-Performance Read
60/80/120 ns Maximum Access Time
30/40/40 ns Maximum Output Enable Time
Low Power Consumption
20 mA Typical Active Read Current
Reset/Deep Power-Down Input
0.2 mA ICC Typical
Acts as Reset for Boot Operations
Extended Temperature Operation
b40§C to a85§C
Write Protection for Boot Block
Hardware Data Protection Feature
Erase/Write Lockout During Power Transitions
Industry Standard Surface Mount Packaging
28F400BX: JEDEC ROM Compatible
44-Lead PSOP
56-Lead TSOP
28F004BX: 40-Lead TSOP
12V Word/Byte Write and Block Erase
VPP e 12V g5% Standard
VPP e 12V g10% Option
ETOXTM III Flash Technology
5V Read
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay