625L3I016M00000
625L3I016M00000 625L3I016M00000 - Brand New CTS Components Oscillators
Get Quote
Buy Now
625L3I016M00000
625L3I016M00000 - Brand New CTS Components Oscillators
Manufacturer Part No: 625L3I016M00000 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Oscillators
Contact us
ManufacturerCTS Components
Product CategoryOscillators
Series625
ProductXO
TypeXO (Standard)
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleSMD/SMT
Height0.039" (1.00mm)
Length2.5 mm
Width2 mm
Package-Case2.5 mm x 2 mm x 1 mm
Frequency16MHz
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
FunctionEnable/Disable
Voltage-Supply3.3V
OutputCMOS
Load-Capacitance15 pF
Supply Current15mA
Ratings-
Frequency-Stability±50ppm
Maximum Operating Temperature+ 85 C
Operating temperature range- 40 C
Operating-Supply-Voltage3.3 V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay