FCHS10A065
FCHS10A065 FCHS10A065 - Brand New NIEC IC Chips
Get Quote
Buy Now
FCHS10A065
FCHS10A065 - Brand New NIEC IC Chips
Manufacturer Part No: FCHS10A065 In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerNIEC
Product CategoryIC Chips
MfrKYOCERA AVX
Series-
PackageTube
Product-StatusActive
Diode-TypeSchottky
Voltage-DC-Reverse-Vr-Max65 V
Current-Average-Rectified-Io10A
Voltage-Forward-Vf-Max-If660 mV @ 5 A
SpeedFast Recovery =< 500ns > 200mA (Io)
Current-Reverse-Leakage-Vr100 µA @ 65 V
Capacitance-Vr-F-
Mounting-TypeThrough Hole
Package-CaseTO-220-3 Full Pack Isolated Tab
Supplier-Device-PackageTO-220 Full-Mold
Operating-Temperature-Junction-40°C ~ 150°C
Product Details
__
FCHS10A065
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay