IS43TR16128B-15HBL
IS43TR16128B-15HBL IS43TR16128B-15HBL - Brand New ISSI Memory
Get Quote
Buy Now
IS43TR16128B-15HBL
IS43TR16128B-15HBL - Brand New ISSI Memory
Manufacturer Part No: IS43TR16128B-15HBL In Stock
Series-
PackagingTray Alternate Packaging
Package-Case96-TFBGA
Operating-Temperature0°C ~ 70°C (TA)
InterfaceParallel
Voltage-Supply1.425 V ~ 1.575 V
Supplier-Device-Package96-TWBGA (9x13)
Memory Capacity2G (128M x 16)
Memory-TypeDDR3 SDRAM
Speed667MHz
Format-MemoryRAM
FEATURES
• Standard Voltage: VDD and VDDQ = 1.5V ± 0.075V
• Low Voltage (L): VDD and VDDQ = 1.35V + 0.1V, -0.067V
- Backward compatible to 1.5V
• High speed data transfer rates with system frequency up to 933 MHz
• 8 internal banks for concurrent operation
• 8n-Bit pre-fetch architecture
• Programmable CAS Latency
• Programmable Additive Latency: 0, CL-1,CL-2
• Programmable CAS WRITE latency (CWL) based on tCK
• Programmable Burst Length: 4 and 8
• Programmable Burst Sequence: Sequential or Interleave
• BL switch on the fly
• Auto Self Refresh(ASR)
• Self Refresh Temperature(SRT)
• Refresh Interval:
7.8 us (8192 cycles/64 ms) Tc= -40°C to 85°C
3.9 us (8192 cycles/32 ms) Tc= 85°C to 105°C
• Partial Array Self Refresh
• Asynchronous RESET pin
• TDQS (Termination Data Strobe) supported (x8 only)
• OCD (Off-Chip Driver Impedance Adjustment)
• Dynamic ODT (On-Die Termination)
• Driver strength : RZQ/7, RZQ/6 (RZQ = 240 Ω)
• Write Leveling
• Up to 200 MHz in DLL off mode
• Operating temperature:
Commercial (TC = 0°C to +95°C)
Industrial (TC = -40°C to +95°C)
Automotive, A1 (TC = -40°C to +95°C)
Automotive, A2 (TC = -40°C to +105°C)
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% positivoFeedback de eBay