TPS40055PWPRG4
TPS40055PWPRG4 TPS40055PWPRG4 - Brand New Texas Instruments DC DC Switching Controllers
Get Quote
Buy Now
TPS40055PWPRG4
TPS40055PWPRG4 - Brand New Texas Instruments DC DC Switching Controllers
Manufacturer Part No: TPS40055PWPRG4 In Stock
Series-
PackagingTape & Reel (TR) Alternate Packaging
Package-Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
TopologyBuck
Voltage-Supply-Vcc-Vdd8 V ~ 40 V
Frequency-SwitchingUp to 1MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% positivoFeedback de eBay