10CV220AX
10CV220AX 10CV220AX - Brand New TDK Corporation IC Chips
Get Quote
Buy Now
10CV220AX
10CV220AX - Brand New TDK Corporation IC Chips
Manufacturer Part No: 10CV220AX In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryIC Chips
Product Details
__
VERY LOW DROP VOLTAGE REGULATORS
4700 series voltage regulators feature a very low voltage, drop, an output current of 500mA and protection against load dump transients of ±80V. Available in 5V, 8.5V, and 10V (± 4%) versions, these regulators also include reverse polarity protection, overvoltage protection, output current limiting and a thermal shutdown circuit.
Estimated Delivery
Estimated between Mon, May 25 and Wed, May 27.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback