F931V684KAA
F931V684KAA F931V684KAA - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
F931V684KAA
F931V684KAA - Brand New AVX Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: F931V684KAA In Stock
Contact us
ManufacturerAVX
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesF93
TypeMolded
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1206 (3216 Metric)
Capacitance0.68μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated35V
Size-Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance7.6 Ohm
Height-Seated-Max0.071" (1.80mm)
Manufacturer-Size-CodeA
Product Details
__
Adapted to the RoHS directive (2002/95/EC).
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback