ECQ-U2A154ML
ECQ-U2A154ML ECQ-U2A154ML - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-U2A154ML
ECQ-U2A154ML - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-U2A154ML In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Film Capacitors
Contact us
ManufacturerPanasonic
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-UL
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance0.15μF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesX2 Safety Rated
Size-Dimension0.689" L x 0.256" W (17.50mm x 6.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.591" (15.00mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.591" (15.00mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC275V
Voltage-Rating-DC-
■ Features
• Self-healing property
• Excellent electrical characteristics
• Flame retardant epoxy resin coating
• RoHS directive compliant
■ Recommended Applications
• General purpose usage
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback