CBC3225T1R5MR
CBC3225T1R5MR CBC3225T1R5MR - Brand New TAIYO YUDEN Power Inductors
Buy Now
CBC3225T1R5MR
CBC3225T1R5MR - Brand New TAIYO YUDEN Power Inductors
Manufacturer Part No: CBC3225T1R5MR In Stock
MOQ: 1pcs
Category: Power Inductors
Condition
Bulk Price
Contact us
ManufacturerTaiyo Yuden
Product CategoryFixed Inductors
SeriesCB
ProductPower Inductors
TypeWirewound
PackagingTape & Reel (TR)
Unit-Weight0.000564 oz
Mounting-StyleSMD/SMT
Current-Rating1.31A
Termination-StyleSMD/SMT
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2.5 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±20%
Height-Seated-Max0.106" (2.70mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency1.5μH
DC resistance (DCR)78 mOhm Max
Core Materials-
Current-Saturation2A
Q factor-
Self Resonant Frequency220MHz
Frequency-Test100kHz
Maximum-DC-Current2 A
Maximum-DC-Resistance60 mOhms
Self-Resonant-Frequency220 MHz
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback