MLK0603L3N9ST000
MLK0603L3N9ST000 MLK0603L3N9ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
MLK0603L3N9ST000
MLK0603L3N9ST000 - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: MLK0603L3N9ST000 In Stock
PackagingAlternate Packaging
Current-Rating200mA
Package-Case0201 (0603 Metric)
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance±0.3nH
Height-Seated-Max0.013" (0.33mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency3.9nH
DC resistance (DCR)450 mOhm Max
Core MaterialsNon-Magnetic
Current-Saturation-
Q factor6 @ 300MHz
Self Resonant Frequency8GHz
Frequency-Test100MHz
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback