CC45SL3DD121JYNN
CC45SL3DD121JYNN CC45SL3DD121JYNN - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
CC45SL3DD121JYNN
CC45SL3DD121JYNN - Brand New TDK Corporation Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: CC45SL3DD121JYNN In Stock
Contact us
ManufacturerTDK Corporation
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesCC45
PackagingBulk
Package-CaseRadial, Disc
Capacitance120pF
Operating-Temperature-25°C ~ 125°C
Mounting-TypeThrough Hole
FeaturesHigh Voltage, Low Dissipation Factor
Voltage-Rated2000V (2kV)
Size-Dimension0.315" Dia (8.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Temperature-CoefficientSL
Lead-StyleStraight
Failure-Rate-
Lead-Spacing0.197" (5.00mm)
Height-Seated-Max0.472" (12.00mm)
Ratings-
Thickness-Max-
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback