0326.300HXP
0326.300HXP 0326.300HXP - Brand New Littelfuse Fuses
Get Quote
Buy Now
0326.300HXP
0326.300HXP - Brand New Littelfuse Fuses
Manufacturer Part No: 0326.300HXP In Stock
PackagingBulk Alternate Packaging
Unit-Weight0.098767 oz
Mounting-StyleHolder / Clip
Current-Rating300mA
Termination-StyleClip
TradenameSlo-Blo
Length31.75 mm
Package-Case3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4"
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeHolder
Size-Dimension0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Voltage-Rating-AC250 V
Voltage-Rating-DC125V
Fuse-TypeCartridge, Ceramic
Response-TimeSlow
ApprovalsCE, CSA, UL
Breaking-Capacity-Rated-Voltage100A AC, 10kA DC
MeltingI2t0.69
Diameter6.35 mm
Product-TypeAxial Lead and Cartridge Fuse
Fuse-Size-Group3AB (6.3 mm x 32 mm)
Indicator-StyleWithout Indicator
Interrupt-Rating100 A
Body-StyleCylindrical
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback