GA342QR7GD152KW01L
GA342QR7GD152KW01L GA342QR7GD152KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Get Quote
Buy Now
GA342QR7GD152KW01L
GA342QR7GD152KW01L - Brand New Murata Electronics Ceramic Disc Capacitors
Manufacturer Part No: GA342QR7GD152KW01L In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryCeramic Capacitors
SeriesGA3
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1808 (4520 Metric)
Capacitance1500pF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount, MLCC
Features-
Voltage-Rated250VAC
Size-Dimension0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm)
ApplicationsSafety
Tolerance±10%
Temperature-CoefficientX7R
Lead-Style-
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
Height-Seated-Max-
RatingsY3
Thickness-Max0.059" (1.50mm)