591D107X96R3B2T15H
591D107X96R3B2T15H 591D107X96R3B2T15H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Get Quote
Buy Now
591D107X96R3B2T15H
591D107X96R3B2T15H - Brand New Vishay Sprague Tantalum Capacitors
Manufacturer Part No: 591D107X96R3B2T15H In Stock
Contact us
ManufacturerVishay Sprague
Product CategoryTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 591D
TypeConformal Coated
PackagingAlternate Packaging
Package-Case1611 (4028 Metric)
Capacitance100μF
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
FeaturesGeneral Purpose
Voltage-Rated6.3V
Size-Dimension0.157" L x 0.110" W (4.00mm x 2.80mm)
Tolerance±10%
Failure-Rate-
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance500 mOhm
Height-Seated-Max0.059" (1.50mm)
Manufacturer-Size-CodeB
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback