ECQ-E4103JF
ECQ-E4103JF ECQ-E4103JF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECQ-E4103JF
ECQ-E4103JF - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECQ-E4103JF Out of Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.406" L x 0.169" W (10.30mm x 4.30mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±5%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.331" (8.40mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Metallized
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC400V
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback