PVG3A200C01R00
PVG3A200C01R00 PVG3A200C01R00 - Brand New Murata Electronics Trimmer Potentiometers
Get Quote
Buy Now
PVG3A200C01R00
PVG3A200C01R00 - Brand New Murata Electronics Trimmer Potentiometers
Manufacturer Part No: PVG3A200C01R00 In Stock
Contact us
ManufacturerMurata Electronics
Product CategoryTrimmer Potentiometers
SeriesPVG3
PackagingAlternate Packaging
Termination-StyleJ Lead
Mounting-TypeSurface Mount
Size-DimensionRectangular - 0.142" x 0.134" Face x 0.079" H (3.60mm x 3.40mm x 2.00mm)
Watt0.25W, 1/4W
Resistance-Ohms20
Tolerance±20%
Temperature-Coefficient±150ppm/°C
Adjustment-TypeTop Adjustment
Number-of-Turns1 Turn
Resistive-MaterialCermet
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback