TS3V340PWG4
TS3V340PWG4 TS3V340PWG4 - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Get Quote
Buy Now
TS3V340PWG4
TS3V340PWG4 - Brand New Texas Instruments Analog Switches / Multiplexers
Manufacturer Part No: TS3V340PWG4 In Stock
Contact us
ManufacturerTexas Instruments
Product CategoryAnalog Switches, Multiplexers, Demultiplexers
Series-
PackagingTube Alternate Packaging
Package-Case16-TSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Operating-Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting-TypeSurface Mount
FunctionVideo Switch
Supplier-Device-Package16-TSSOP
Number-of-Circuits-
Voltage-Supply-SourceSingle Supply
Circuit Switch-
Circuit4 x SPDT
Multiplexer-Demultiplexer-Circuit-
On-State Resistance6 Ohm
Channel-to-Channel-Matching-ΔRon-
Voltage-Supply-Single-Dual3 V ~ 3.6 V
Current-Supply700nA
Voltage-Supply-Single-V+-
Voltage-Supply-Dual-V-
maximum hours for a switch-
-3db-Bandwidth-
Charge-Injection-
Channel-Capacitance-CS-off-CD-off-
Current-Leakage-IS-off-Max-
Crosstalk-
DESCRIPTION
Thus response times remain similar to the LM339.
■ DEDICATED TO 3.3V OR BATTERY SUPPLY (specified at 3V and 5V)
■ EXTREMELY LOW SUPPLY CURRENT : 9µA typ / comparator
■ WIDE SINGLE SUPPLY RANGE 2.7V TO 16V
■ EXTREMELY LOW INPUT CURRENT : 1pA typ
■ INPUT COMMON-MODE VOLTAGE RANGE INCLUDES GND
■ FAST RESPONSE TIME : 2.5µs typ for 5mV overdrive
■ PIN-TO-PIN AND FUNCTIONALLY COMPATIBLE WITH BIPOLAR LM339
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback