KA27R12TU
KA27R12TU KA27R12TU - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Get Quote
Buy Now
KA27R12TU
KA27R12TU - Brand New Fairchild Semiconductor IC Chips
Manufacturer Part No: KA27R12TU In Stock
MOQ: 1pcs
Category: IC Chips
Contact us
ManufacturerFairchild Semiconductor
Product CategoryIC Chips
Features
● Small plastic SMD package
● Continuous reverse voltage: max. 35 V
● Continuous forward current: max. 100 mA
● Low diode capacitance: max. 1.2 pF
● Low diode forward resistance: max. 0.7 .
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback