NLV32T-8R2J-PF
NLV32T-8R2J-PF NLV32T-8R2J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Get Quote
Buy Now
NLV32T-8R2J-PF
NLV32T-8R2J-PF - Brand New TDK Corporation Fixed Inductors
Manufacturer Part No: NLV32T-8R2J-PF In Stock
PackagingAlternate Packaging
Unit-Weight0.001764 oz
Current-Rating170mA
Termination-StyleSMD/SMT
QualificationCommercial
Operating-Temperature-Range- 40 C to + 105 C
Height2.2 mm
Length3.2 mm
Width2.5 mm
Package-Case1210 (3225 Metric)
Operating-Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting-TypeSurface Mount
Size-Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance±5%
Height-Seated-Max0.094" (2.40mm)
Ratings-
ShieldingUnshielded
Inductance-Frequency8.2μH
DC resistance (DCR)2 Ohm Max
Core MaterialsFerrite
Current-Saturation-
Q factor30 @ 7.96MHz
Self Resonant Frequency35MHz
Frequency-Test7.96MHz
Maximum-DC-Current170 mA
Maximum-DC-Resistance2 Ohms
Self-Resonant-Frequency35 MHz
Q-Minimum30
• 0.01 to 470μH, E-12 Series, wide lineup compatible with J (±5%) tolerance, can be used for applications that need to meet strict L tolerance such as filter circuits.
Estimated Delivery
Estimated between Thu, May 21 and Mon, May 25.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback