BFC233920103
BFC233920103 BFC233920103 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
BFC233920103
BFC233920103 - Brand New Vishay BC Components Film Capacitors
Manufacturer Part No: BFC233920103 In Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesMKP339 X2
PackagingBulk
Package-CaseRadial
Capacitance10000pF
TerminationPC Pins
Operating-Temperature-55°C ~ 110°C
Mounting-TypeThrough Hole
Features-
Size-Dimension0.394" L x 0.157" W (10.00mm x 4.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Tolerance±20%
Lead-Spacing0.295" (7.50mm)
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.354" (9.00mm)
Dielectric-MaterialPolypropylene (PP), Metallized
Voltage-Rating-AC310V
Voltage-Rating-DC630V
FEATURES
• AEC-Q200 qualified (rev. C)
• 7.5 mm to 27.5 mm lead pitch
• Supplied loose in box, taped on ammopack or reel
• Material categorization: for definitions of compliance please see www.vishay.com/doc?99912
APPLICATIONS
For standard across the line X2 applications.
See also application note: www.vishay.com/doc?28153
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback