ECW-U2105KCZ
ECW-U2105KCZ ECW-U2105KCZ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Get Quote
Buy Now
ECW-U2105KCZ
ECW-U2105KCZ - Brand New PANASONIC Film Capacitors
Manufacturer Part No: ECW-U2105KCZ Out of Stock
Product CategoryFilm Capacitors
SeriesECW-U(C)
PackagingAlternate Packaging
Package-Case6039 (1510 Metric)
Capacitance1μF
TerminationSolder Pads
Operating-Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting-TypeSurface Mount
Features-
Size-Dimension0.598" L x 0.394" W (15.20mm x 10.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Tolerance±10%
Lead-Spacing-
ESR-Equivalent-Series-Resistance-
Height-Seated-Max0.209" (5.30mm)
Dielectric-MaterialPolyester, Polyethylene Naphthalate (PEN), Metallized - Stacked
Voltage-Rating-AC-
Voltage-Rating-DC250V
● Flame retardant epoxy resin coating
● 85 °C, 85 % RH, W.V. × 1.0 for 500 hours
Estimated Delivery
Estimated between Fri, May 22 and Tue, May 26.
99.8% PositiveeBay and repeat-order buyer feedback